Скеля «Голова Чацького» – це цікава геологічна пам’ятка державного значення та одне із чудес України. «Голова Чацького» з’явилася набагато тисячоліть раніше, ніж саме місто. Це кам’яне погруддя стало справжнім символом Житомира і утворилося через вивітрювання гірських порід граніту.
Довкола неї безліч легенд. Найбільш поширенішою версією є та, що скелю у XIX ст. назвали на честь Тадеуша Чацького – польського історика, який відкрив кілька шкіл на Волині. Саме він заснував Кременецький ліцей, на базі якого згодом виник сучасний Національний університет Тараса Шевченка, та Волинську гімназію в Житомирі, яка стала університетом імені Івана Франка. До речі, скеля і справді в профіль нагадує портрет благодійника – високий лоб та прямий ніс.
Скелю дуже добре видно з пагорба біля Монументу Слави та з оглядового майданчика на греблі Тетерівського водосховища. Влітку тут можна чудово відпочити, про що знають усі жителі міста, тому не втрачають можливості відвідати його. Часто тут проводять весільні фотосесії, адже вигляд кам’яних скель у поєднанні з водною поверхнею є чудовим романтичним тлом