Львів Архіви - ViaRegiaUkraine

Львів

Львівська область
14 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1256 рік
Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Львів (Lwów, Lemberg, Leopolis) – місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол. Серце міста – площа Ринок, на якій стоїть 65-метрова ратуша. Львів заснований королем Данилом Романовичем в середині XIII століття. Засновник Львова назвав місто на честь свого сина князя Лева Даниловича. Близько 1272 року місто стало столицею Галицько-Волинського князівства. В добу Середньовіччя Львів був важливим торгівельним центром.

Це найбільше місто на заході України, яке завдяки вдалому розміщенню ще здавна приваблювало багатьох іноземців та єдине місто України, яке входить до сотні найпопулярніших напрямків світу. Місто періодично посідає чільні місця в рейтингах туристичної та інвестиційної привабливості – у 2019 р. Львів відвідало 2,5 млн туристів.

У місті знаходиться найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні. У 2009 році Львову надано звання Культурної столиці України, адже по-суті все місто – це музей під відкритим небом. Історичний центр Львова внесено до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Найбільш відомими і значущими серед пам’яток історії є: Церква Святого Миколая (XIII ст.), Міська Ратуша (XIX ст.), площа Ринок (XIII – XVI ст.), Львівський оперний театр (XIX ст.), Домініканський собор (друга половина XIII ст.), Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці (друга половина  XIV ст.), Латинський кафедральний собор (XIV – XVIII ст.),  Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.), Собор Святого Юра (XIII ст. – XVIII ст.), вежа Корнякта (XV ст.). Особливої уваги туристів варті місцеві святині різних конфесій, зокрема Вірменський кафедральний собор, що достояв до наших днів з 1370 року – це особливе місце, що розповідає історичну правду своїми неповторними та незвичними фресками.

Львів – це старовинні дворики з великою кількістю незвичних арт-галерей та автентичних закладів, таких як «Криївка», «Копальня кави» та «Майстерня шоколаду». Тут вам проведуть особливу пивну екскурсію та офіційно вручать пивний паспорт, запросять на нічну прогулянку Личаківським кладовищем та проведуть у таємничі підземелля. Це місто кави, тисячі левів, місто джазу, дощу, шоколаду, терас і пристрасного танго. Лише у Львові ви знайдете вулицю з кількома назвами та пам’ятник сажотрусу чи рюкзаку.

Подорожуючи до Львова ви неодмінно потрапите на якесь дійство – не важливо, чи це буде Свято шоколаду, Різдвяний ярмарок чи фестиваль «Ніч у Львові» – отримані емоції залишиться з вами назавжди

Показати більше
7900 Україна, Львівська область, Львівський р-н, м. Львів
49.8417366, 24.0316915
Україна, 79008, Львівська область, м. Львів, вул. Руська, 20
Тел. (032) 254 60 84
Ел. адреса: lviv.tdc@lvivcity.gov.ua
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/lvivtourismoffice
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Вірменський кафедральний собор
Церкви, костели, монастирі
Домініканський собор (збудований у 1949 р.)
Архітектурні будівлі
Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.)
Фортеці, замки, палаци
Палац Корнякта (збудований у 1580 р.)
Архітектурні будівлі
Чорна кам’яниця (збудована у 1588-1589 рр.)
Архітектурні будівлі
Площа Ринок
Архітектурні будівлі
Львівська Ратуша
Відкрити карту
Закрити карту